Pozycjonowanie dla kancelarii adwokackiej

Promocja kancelarii adwokackiej nie jest sprawą prostą i oczywistą. Prawników obowiązuje bowiem całkowity zakaz reklamy w Internecie. Kwestię tą reguluje Zbiór Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu (czyli Kodeksu Etyki Adwokackiej) uchwalonego przez Naczelna Radę Adwokacką 10 października 1998 roku. Istnieją jednak sposoby na dotarcie z informacjami o swoich usługach do klientów. Podstawowym z nich jest strona internetowa.

Po co pozycjonować?

Można zadać pytanie: po co właściwie całe to pozycjonowanie? Przecież wystarczy wpisać nazwę kancelarii i od razu ją znajdziemy. To oczywiste, ale ludziom prowadzącym kancelarię będzie zależeć właśnie na tym, aby ich stronę znalazło jak najwięcej osób. Ludzie ci mogą poszukiwać kancelarii w danym mieście, lub specjalizujących się w konkretnym rodzaju spraw. Nie wszystkie kancelarie posiadają swoją witrynę. Właśnie dlatego pozostała grupa ma nad nimi przewagę. Warto też tę przewagę mieć w grupie kancelarii posiadających stronę. Jak, zatem pozycjonować stronę?

Jak pozycjonować?

Po pierwsze, aby dana strona miała jak najwyższą pozycję w rankingu wyszukiwarki, powinna być odpowiednio skonstruowana. Przejrzysta konstrukcja ułatwia także nawigację, co nie z niechęci z korzystania z niej użytkowników. Po drugie na stronie powinny się znajdować słowa kluczowe, które mogą być wpisane do wyszukiwarki. Po trzecie kluczową sprawą w pozycjonowaniu strony jest jej content. Chodzi tutaj o prawidłową budowę tekstów, poprawnie sformułowane zdania i ciekawą treść. Contentem są też zdjęcia, infografiki czy filmy zamieszczone na stronie. Elementy te powinny być odpowiednio nazwane. Ważne jest też, aby wszystkie elementy graficzne nie miały zbyt dużej objętości, tak aby ich długie ładowanie nie zniechęcało użytkowników.

Marketing szeptany

Jest jeszcze jeden bardzo ważny i skuteczny sposób na pomoc w pozycjonowaniu. Tym sposobem jest marketing szeptany. Wpisy na forach czy mediach społecznościowych, które komentują pracę danej kancelarii, nie są reklamą. Jednak można się z nich dowiedzieć pewnych faktów dotyczących jej pracy. Przy okazji każdy taki wpis ma pozytywny wpływ na pozycję strony kancelarii w wyszukiwarce internetowej.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *