Znak rozpoznawczy Twojej firmy, czyli efektywny branding marki

Marka to znacznie więcej niż nazwa firmy. To historia oraz ludzie, którzy ją tworzą. Dobrze opracowany branding marki stanowi fundament strategii marketingowej każdego biznesu. Czym jest i jak go opracować? Mamy kilka podpowiedzi!

Marka to szerokie pojęcie skupiające w swojej definicji wiele elementów, które mają wpływ na to jak dana firma jest postrzegana. Wśród elementów budujących brand należy wymienić m.in. nazwę, logo, claim. Na proces zarządzania marką składają się takie procesy, jak m.in. działania marketingowe, procesy komunikacyjne, sprzedaż, obsługa klienta, social media, czy identyfikacja wizualna. W ujęciu całościowym brand, wiec jest wszystkim tym, co inni myślą o Waszej firmie.

Przedstaw się

Nazwa i slogan to jedne z podstawowych elementów budujących świadomość każdej marki. Nie powinny być wybierane według indywidualnych upodobań, czy w wyniku przypadkowych decyzji. Proces ten powinniśmy oprzeć na wnikliwej analizie rynku i badaniach konkurencji. Nazwa powinna być unikalna, a jednocześnie zawierać w sobie wszelkie wartości, które skupia w sobie nasza firma. Oczywiście poza tym warto, żeby nazwa była nośna, ciekawa i łatwa do zapamiętania Rozszerzeniem nazwy precyzyjniej określający misję naszej działalności jest slogan. Jest on niejako uzupełnieniem i dopowiedzeniem przekazu, który zawiera nazwa.

Identyfikacja wizualna

Za określeniem nazwy marki, powinna iść spójna identyfikacja wizualna, która będzie znakiem rozpoznawczym Twojej firmy. Więc co się z tym łączy nie tylko logotyp, ale też księga znaku, która sprawi, że wszystkie materiały sygnowane nazwą Waszego brandu będą spójne z ideą marki.

Reklama buduje markę

Sposób w jaki opowiadamy podczas promocji i kampanii reklamowych o naszej marce to element brandingu. Dlatego budując markę nie powinniśmy zapominać o spójnej strategii reklamowej, które stanie się elementem wizerunku firmy. Wszelkie działania z zakresu marketingu i public relations przyśpieszają rozwój przedsiębiorstw oraz rozszerzają perspektywy. Dlatego marketing to niezwykle istotne ogniowo procesu kreacji brandu. Pamiętajcie, by prowadząc działania promocyjne mierzyć ich efektywność i analizować wyniki. Tylko precyzyjna analityka i reagowanie na tendencje rynku jest gwarantem nieustannego rozwoju.

Branding – Twoja wróżba na sukces

Podsumowując,  branding to cały proces kreowania marki począwszy od jej definiowania przez inicjowanie szeregu procesu rozwoju rynku. Jest to niezwykle istotny element strategii biznesowej z uwagi na to, że współcześnie decyzje zakupowe podejmowane są na podstawie gruntownego researchu i analiz. Silna, dobrze wykreowana marka, pozwoli wpływać nam efektywnie na myśli i emocje klientów skłaniając ich do skorzystania z naszej oferty.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

1 myśl na “Znak rozpoznawczy Twojej firmy, czyli efektywny branding marki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *